Redőnytok:
Egy lindab, vagy napjainkban már legtöbbször alumínium lemezből gyártott szerkezet, mely képes ellenállni évekig az időjárás viszontagságainak, úgy, mint a napsugárzásnak, hónak, fagynak, vagy esőnek. Ez biztosítja, hogy az árnyékoló tökéletesen illeszkedjen a homlokzathoz, a nyílászáróhoz egyaránt. Kialakításának köszönhetően megakadályozza, hogy a csapadék vagy a por bejusson a redőnytok belsejébe a működtető alkatrészekhez.
Lamellák:
A lamellák végzik el a redőny leghasznosabb feladatát, leengedésükkel szabályozhatjuk az ingatlanba juttatott fény mértékét, ha kell komplett fényzárást biztosítva. Készülhetnek műanyagból, vagy alumíniumból igény szerint, az előbbi gazdaságosabb megoldás, az utóbbi pedig tartósabb. A legkülönbözőbb színben rendelhetők, így saját ízlésünknek megfelelően ékesíthetik az ingatlan homlokzatát. Utolsó eleme a záróléc, mely speciális kialakítású a tökéletes záródás érdekében, valamint ez tartalmazza a rejtett ütközőket, melyek meggátolják a redőny tokba való felfutását.
Redőnyláb:
A redőny két oldalán függőlegesen elhelyezkedő, vájattal rendelkező lefutó, mely biztosítja a redőnypalást könnyed és akadálytalan mozgását a kiváló működés érdekében. Ez lehet gumis, vagy kefés kialakítású is, mely a redőny halkabb működését hivatott biztosítani.
Tengely:
Ez a redőny legfontosabb működtető eleme, mely nem látható. A teljes palást erre tekeredik fel-, illetve le. Fémcsapággyal készülnek a könnyed és csendes működtetés érdekében.
Gurtni:
A redőny mozgatásáért felelős alkatrész, megerősített kivitelben, mely egy úgynevezett begyűjtő automatával rendelkezik, mely felcsévéli azt és a megállító szerkezetnek köszönhetően ott tartja a redőnyt, ahol szeretnénk megállítani, így szabályozható a szerkezet.